ΚΗΡΥΓΜΑ

kirigma1

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΗΡΥΚΤΙΚΗΣ ΔΡΑΣΕΩΣ ΤΟΥ ΙΕΡΟΚΗΡΥΚΟΣ ΑΡΧΙΜ. ΑΝΘΙΜΟΥ ΠΑΠΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ 
ΔΙΑ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΝΟΕΜΒΡΙΟΝ 2015::

 

1/11 Κυριακή Ε’ Λουκά: Θ. Λειτουργία εις Ι. Ναό Αγ. Αναργύρων Καλαμακίου.

8/11 Κυριακή Παμ. Ταξιαρχών:   Εσπερινός εις Ι. Ναό Παμ. Ταξιαρχών Άσσου.

                                                              Θ. Λειτουργία εις Ι. Ναό Παμ. Ταξιαρχών Περαχώρας.

9/11 Αγ. Νεκταρίου:   Εσπερινός εις Ι. Παρεκκλήσιον Αγ. Νεκταρίου Λεχαίου.

                                        Θ. Λειτουργία εις Ι. Ναό Αγ. Νεκταρίου Κιάτου.

14/11: Ι. Αγρυπνία εις Ι. Ησυχ. Αγ. Χαραλάμπους Καλαμακίου.

15/11 Κυριακή Η’ Λουκά:   Θ. Λειτουργία εις Ι. Ναό Μετ. Σωτήρος Πασσίου.

21/11: Εισόδια της Θεοτόκου: Εσπερινός εις Ι. Ναό Εισοδίων της Θεοτόκου Νεμέας.

                                                           Θ. Λειτουργία εις Ι. Ν. Εισοδίων Θεοτόκου Κρηνών.      

22/11 Κυριακή Θ’ Λουκά: Θ. Λειτουργία εις Ι. Ναό Αγ. Παρασκευής Μεσολογγίου.

                                                 Ομιλία εις Σύλλογο Πολυτέκνων Μεσολογγίου.                                                             

24/11 Αγ. Αικατερίνης: Εσπερινός εις Ι. Παρεκκλήσιον Αγ. Αικατερίνης Περιγιαλίου.

26/11: Θ. Λειτουργία εις Ι. Μονή Αγ. Θεράποντος Γαλατακίου.

29/11 Κυριακή ΙΓ’ Λουκά: Θ. Λειτουργία εις Ι. Ναό Αγ. Δημητρίου Νεαπόλεως.

30/11 Αγ. Ανδρέου: Εσπερινός εις Ι. Ναό Αγ. Ανδρέου Πιτσών.

                                     Θ. Λειτουργία εις Ι. Παρεκκλήσιο Αγ. Ανδρέου Λουτρακίου.

 

 

 

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΗΡΥΚΤΙΚΗΣ ΔΡΑΣΕΩΣ ΤΟΥ ΕΠΙΤΙΜΟΥ ΠΡΩΤΟΣΥΓΚΕΛΛΟΥ ΠΑΝΟΣΙΟΛΟΓΙΩΤΑΤΟΥ ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ ΜΑΡΜΑΡΙΝΟΥ

 

 

 

11/1/2016

ΑΝΩ ΑΙΓΙΑΛΟΣ

ΡΟΖΕΝΑ

18/1/2016

ΜΑΥΡΑ ΛΙΘΑΡΙΑ

ΠΕΤΑΛΟΥ

25/1/2016

ΔΕΡΒΕΝΙ (ΑΓ. ΤΡΙΑΔΑ)

ΛΥΓΙΑ

1/2/2016

ΣΤΟΜΙ

ΛΥΚΟΠΟΡΙΑ (ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ)

8/2/2016

ΛΥΚΟΠΟΡΙΑ (ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ)

ΠΙΤΣΑ

15/2/2016

ΠΙΤΣΑΔΕΪΚΑ

ΚΑΜΑΡΙ

23/2/2016

ΘΑΛΕΡΟ

ΜΕΛΙΣΣΙ

29/2/2016

ΚΑΡΥΩΤΙΚΑ

ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ (ΑΓ. ΜΑΚΑΡΙΟΣ)

7/3/2016

ΓΕΛΗΝΙΑΤΙΚΑ

ΣΥΚΙΑ

17/3/2016

ΔΙΜΗΝΙΟ ΑΝΩ

ΔΙΜΗΝΙΟ ΚΑΤΩ

21/3/2016

ΚΙΑΤΟ (ΑΓ. ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ)

ΝΕΑΠΟΛΗ

28/3/2016

ΕΛΛΗΝΟΧΩΡΙ

ΤΑΡΣΙΝΑ

4/4/2016

ΒΑΣΙΛΙΚΟ

ΜΟΥΛΚΙ

11/4/2016

ΚΕΦΑΛΑΡΙ

ΣΟΥΛΙ

18/4/2016

ΚΟΥΤΣΙ

ΝΕΜΕΑ (ΕΙΣΟΔ. ΘΕΟΤΟΚΟΥ)

28/4/2016

ΨΑΡΙ

ΑΣΠΡΟΚΑΜΠΟΣ

9/5/2016

ΓΑΛΑΤΑΣ

ΑΗΔΟΝΙΑ

16/5/2016

ΠΕΤΡΙ

ΔΑΦΝΗ

23/5/2016

ΤΙΤΑΝΗ

ΓΟΝΟΥΣΑ

6/6/2016

ΜΠΟΥΖΙ

ΚΑΛΛΙΑΝΟΙ

13/6/2016

ΔΡΟΣΟΠΗΓΗ

ΣΤΥΜΦΑΛΙΑ

20/6/2016

ΚΑΣΤΑΝΙΑ

ΛΑΥΚΑ

27/6/2016

ΜΕΣΣΗΝΟ

ΜΟΣΙΑ