ΚΗΡΥΓΜΑ

kirigma1

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΗΡΥΚΤΙΚΗΣ ΔΡΑΣΕΩΣ ΤΟΥ ΙΕΡΟΚΗΡΥΚΟΣ ΑΡΧΙΜ. ΑΝΘΙΜΟΥ ΠΑΠΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ 
ΔΙΑ ΤΟΝ ΜΗΝΑΝ ΑΠΡΙΛΙΟΝ 2015:

 

5/4 Κυριακή Βαΐων εσπέρας:  Ακολουθία του Νυμφίου εις Ι. Ν. Ευαγγελισμού της Θεοτόκου Αγίων Θεοδώρων.

6/4 Μεγάλη Δευτέρα: Ακολουθία του Νυμφίου εις Ι. Ν. Αγ. Δημητρίου Νεαπόλεως Κιάτου.

7/4 Μεγάλη Τρίτη:  Ακολουθία του Νυμφίου εις Ι. Ν. Μεταμορφώσεως του Σωτήρος Κορίνθου.

8/4 Μεγάλη Τετάρτη: Ευχέλαιο - Ακολουθία Νιπτήρος εις Ι. Πρ. Ναό Αγ. Φανουρίου Λουτρακίου.

9/4 Μεγάλη Πέμπτη πρωί:  Θεία Λειτουργία εις Ι. Ν. Κοιμ. Θεοτόκου Ιωνίας Κορίνθου.

Εσπέρας: Ακολουθία των Αχράντων Παθών εις Καθεδρικό Ι. Ν. Απ. Παύλου Κορίνθου.

10/4 Μεγάλη Παρασκευή πρωί: Ακολουθία Αποκαθηλώσεως εις Καθεδρικό Ι. Ν. Απ. Παύλου Κορίνθου.

Εσπέρας: Ακολουθία του Επιτάφιου θρήνου εις Καθεδρικό Ι. Ν. Απ. Παύλου Κορίνθου.

11/4 Μέγα Σάββατο  Θεία Λειτουργία εις Καθεδρικό Ι. Ν. Απ. Παύλου Κορίνθου.

12/4 Κυριακή του Πάσχα Θεία Λειτουργία εις Καθεδρικό Ι. Ν. Απ. Παύλου Κορίνθου.

Εσπέρας: Εσπερινός εις Ι. Μ. Αναστάσεως του Χριστού Λουτρακίου.

13/4 Δευτέρα της Διακαινησίμου εσπέρας:  Εσπερινός εις πανηγυρίζουσα Ι. Μ. Οσίου Παταπίου Λουτρακίου.

14/4 Τρίτη της Διακαινησίμου: Θεία Λειτουργία εις πανηγυρίζουσα Ι. Μ. Οσίου Παταπίου Λουτρακίου.

16/4 Πέμπτη της Διακαινησίμου: Εσπερινός εις πανηγυρίζοντα Ι. Ν. Ζωοδόχου Πηγής Κοιμητηρίου Κορίνθου.

17/4 Παρασκευή της Διακαινησίμου:  Θεία Λειτουργία εις πανηγυρίζοντα Ι. Ν. Ζωοδόχου Πηγής Βέλου (Γιουρούτσι).

19/4 Κυριακή του Θωμά: Θεία Λειτουργία εις Ι. Ν. Αγ. Γεωργίου – Μακαρίου Κορίνθου.

         23/4 Αγ. Γεωργίου: Εσπερινός εις Ι. Ν. Αγ. Γεωργίου Βέλου.

                                          Θ. Λειτουργία εις Ι. Ν. Αγ. Γεωργίου Χιλιομοδίου.

26/4 Κυριακή των Μυροφόρων: Θεία Λειτουργία εις Ι. Ν. Αγ. Αθανασίου Λαύκας.

 

 

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΗΡΥΚΤΙΚΗΣ ΔΡΑΣΕΩΣ ΤΟΥ ΕΠΙΤΙΜΟΥ ΠΡΩΤΟΣΥΓΚΕΛΛΟΥ ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗ ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ ΜΑΡΜΑΡΙΝΟΥ: ΔΙΑ ΤΟ Α΄ ΕΞΑΜΗΝΟ 2015

 

11/1/2015 AΝΩ ΑΙΓΙΑΛΟΣ - ΡΟΖΕΝΑ

 

18/1/2015 ΜΑΥΡΑ ΛΙΘΑΡΙΑ - ΠΕΤΑΛΟΥ

 

21/1/2015 ΔΕΡΒΕΝΙ (ΑΓ. ΤΡΙΑΔΑ) - ΛΥΓΙΑ

 

2/2/2015 ΣΤΟΜΙ - ΛΥΚΟΠΟΡΙΑ (ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ)

 

9/2/2015 ΣΑΡΑΝΤΑΠΗΧΙΩΤΙΚΑ – ΛΥΚΟΠΟΡΙΑ (ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ)

 

16/2/2015 ΠΙΤΣΑΔΕΙΚΑ - ΠΙΤΣΑ

 

26/2/2015 ΛΟΥΤΡΟ - ΚΑΜΑΡΙ

 

2/3/2015 ΡΙΖΑ - ΜΕΡΤΙΚΕΙΚΑ

 

9/3/2015 ΚΑΡΥΩΤΙΚΑ – ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ (ΑΓ. ΜΑΚΑΡΙΟΣ)

 

16/3/2015 ΓΕΛΗΝΙΑΤΙΚΑ - ΣΥΚΙΑ

 

23/3/2015 ΘΑΛΕΡΟ - ΜΕΛΙΣΣΙ

 

30/3/2015 ΑΝΩ ΔΙΜΗΝΙΟ - ΚΑΤΩ ΔΙΜΗΝΙΟ

 

20/4/2015 ΚΙΑΤΟ (ΑΓ. ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ) - ΝΕΑΠΟΛΗ

 

27/4/2015 ΨΑΡΙ - ΑΣΠΡΟΚΑΜΠΟΣ

 

4/5/2015 ΓΑΛΑΤΑΣ - ΑΗΔΟΝΙΑ

 

11/5/2015 ΠΕΤΡΙ - ΔΑΦΝΗ

 

18/5/2015 ΚΟΥΤΣΙ - ΝΕΜΕΑ (ΕΙΣΟΔΙΑ )

 

25/5/2015 ΛΕΟΝΤΙΟ – ΝΕΜΕΑ (ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ)

 

1/6/2015 ΚΟΥΤΣΟΜΑΔΙ – ΑΡΧ. ΝΕΜΕΑ

 

8/6/2015 ΚΑΣΤΡΑΚΙ - ΤΙΤΑΝΗ

 

15/6/2015 ΠΑΡΑΔΕΙΣΙ - ΚΡΥΟΝΕΡΙ

 

22/6/2015 ΚΕΦΑΛΑΡΙ - ΣΟΥΛΙ